Press Release 02 #tr

Çerkes Film Festivali Başlattığı Gönüllülük Programına Adaylarını Bekliyor

9 Haziran,2021, Çerkes Film Festivali bugün yeni Gönüllülük Programını duyurdu. Program, gerçekleşecek olan Çerkes Film Festivali’nin ekibini başta Çerkes gençleri olmak üzere Çerkes kültürü ile ilgilisi olan her kesimin becerileri ve bilgisiyle oluşturmayı hedefliyor.

Festival vizyonuna ve hedeflerine ulaşmak için gönüllü çalışmalarından yararlanırken aynı zamanda gönüllülerine de önemli bir kültürel etkinliğin içerisinde bilgilerini ve tecrübelerini kullanma, geliştirme ve yeni ilişkiler kurabilme fırsatını sunacak.

Son iki senedir gönüllüler, Çerkes Film Festivali’nin çalışmalarına çok önemli katkılarda bulundular. Festival, gönüllülük kazanımları üzerine inşa edilen başarıların üstüne daha da fazlasını koymayı gönüllülük fırsatlarını genişletmeyi ve gönüllülüğü daha etkili ve verimli hale getirmeyi amaçlıyor.

Çerkes Film Festivali’nin internet sitesi: circassianfilmfestival.com. Gönüllülük programına bu internet sitesi üzerinden ulaşabilir çalışmak istediğiniz alanı başvuru formu üzerinden dilediğiniz gibi seçebilirsiniz.

Çerkes Film Festivali, iki sene önce Çerkes sineması ve film yapımı alanında çalışan ve bu işe gönül veren grupları ve bireyleri bir araya getirmek amacıyla kuruldu. Festival ortaya çıkan projelerin ve çalışmaların Çerkes kültürünü zenginleştirecek modern bir görsel çerçevede bir araya gelmesini amaç edindi.

Çerkes Film Festivali, 7. Sanatın entelektüel, sosyal ve ahlaki etkisinin yanı sıra kültürel mirasın korunması, paylaşılması ve geleceğimizi şekillendirmekteki önemli rolünün farkında. Bu nedenle festival, Çerkes sinemasını ve film yapımcılığını harekete geçirmeyi, gelecek vaat eden yetenekleri bir araya getirmeyi, profesyonel ve amatör yapımcılar ile yönetmenleri Çerkes dilinde filmler yapmaya teşvik etme amacı ile yola koyuldu.

Katılacak olan filmler ve yönetmenler, festivalin tarihi ve programı gibi ayrıntılı bilgiler ileriki tarihlerde duyurulacak.

Read In English

###

[email protected]
WWW.CIRCASSIANFILMFESTIVAL.COM
https://www.facebook.com/CircassianFilmFestival
https://www.instagram.com/circassianfilmfestival/
[email protected]